Kansersiz Yaşam Derneği Nedir

kansersiz yasam dernegi nedir

Kansersiz Yaşam Derneği

Kanser hastalıkları uzun bir süredir çağın hastalığı olarak adlandırılıyor. Hızla hayatımıza giren teknolojinin sağlığa olumsuz etkileri, değişen ve bozulan beslenme alışkanlıkları, iş ve hatta gündelik yaşamda her dem yanımızda olan stres, kanserle daha sık karşılaşma nedenlerimizin başında geliyor. Bu denli olumsuzluk insan vücudunda toplanınca vücut kendini koruyamaz hale geliyor ve birçok farklı türü ile kanser rahatsızlıkları baş gösteriyor.

Gelişmiş hayatın getirdiği olumsuzluklar şöyle dursun, kanserle savaşma konusunda katmış olduğu büyük artılar da elbette söz konusu. Hızla gelişen tedavi yöntemleri sonucunda artık birçok kanser hastalığı tedavi edilebiliyor.

Ancak her ne kadar bazen olumlu sonuçlansa da tanı ve tedavi kısmında insanlarda derin yaralar bırakıyor. Bugün kanser hastalığı neredeyse herkesin hayatında. Ya kendisi kanser hastası olan, ya annesi babası bu rahatsızlığı yaşayan, ya komşusunda, ya da iş arkadaşları arasında bu süreci tadan bir insan mutlaka var. Kanser ya tam içinize işleyebiliyor, ya da sizi teğet geçebiliyor ama nasıl olursa olsun onunla tanışıyorsunuz.

kansersiz yasam dernegi nedir

kansersiz yaşam derneği nedir ne iş yapar?

Karsersiz Yaşam Derneği Nasıl Ortaya Çıktı

İşte böyle bir süreçte Kansersiz Yaşam Derneği ortaya çıkıyor. Bu hastalığı bizzat yaşayan ve ailesinde bu süreci tadan birkaç kişi bir araya gelerek Kansersiz Yaşam Derneğini kuruyor. Çünkü bu insanlar kendileri, kansere yenilmeyi kabul etmiyorlar. Geçirmiş oldukları süreçte hastalığı kabullenip hayata küsmek yerine, en sağlıklı ve en doğru şekilde nasıl atlatırızın yollarına bakıyorlar.

Kansersiz yaşam derneği kanser hastası olsun ya da olmasın her insana kapısını açıyor. Almış oldukları bağışlarla ayakta duran dernek tüm gücünü kanserle savaşan insanlara motivasyon sağlamak için canla başla çalışıyor. Kansersiz Yaşam Derneği üyelerinin her biri gönüllü üye. Bu nedenle yaptıkları işi çok seviyorlar. Düzenli olarak yapılan etkinlikler hastalara keyifli anlar yaşatıyor. Onlara hayatta kalmanın güzel olduğu mesajını veriyorlar ve savaşmaları için destek oluyorlar. Ve yine düzenli olarak yapılan seminerlerde hastalıkla ilgili en doğru ve güncel bilgileri hastalarla ve hasta yakınlarıyla paylaşıyorlar.

Unutmayalım! Bugün sağlıklı olmamız yarın kanser hastalığına yakalanmayacağımız anlamına gelmiyor. Veya annemizin veya babamızın birgün kanserle savaşmayacağının garantisi yok. Ve yine unutmayalım! Bugün kanser hastasıysak yarın sağlıklı bir birey olma ihtimalimiz her zaman var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir