Adim Adim Kosu Nedir ve Neden Yapiliyor?

adim adim kosu

Adım Adım Koşu Nedir?

Adım Adım bugüne kadar kurulmuş olan en faydalı sivil toplum oluşumlarının başında gelmektedir. 2008 yılından bugüne ayakta durmayı başarabilmiş ve ayakta kalmakla yetinmeyip birçok sivil toplum kuruluşuna ciddi rakamlarda kaynak oluşturmuştur.

Yurtdışında da bilinen yardımseverlik koşusunu Türkiye’ye tanıtmak ve ülkemizde de bunu yaygınlaştırmak için kurulan bir yapıdır. Başta koşu olmak üzere dayanıklılık gerektiren yüzme, bisiklet ve dağcılık gibi bazı sporlar aracılığı ile sosyal sorumluluk projelerine kaynak sağlamaktadır.

Adım Adım kuruluşu tamamen gönüllü elçilerden oluşan bir yapıdır. Bugün ülkemizde çok ciddi bir kadroya sahiptir. Şöyle ki; toplamında 79bin gönüllü koşucusu olan, 655bin bağışçıya sahip bu yapı kurulduğu günden bugüne sivil toplum kuruluşlarına 70 milyon TL’ye ulaşan rekor bir kaynak aktarımına aracılık etmiştir. Özetle Adım Adım yardımseverlik koşusu yapmak isteyen sivil toplum örgütlerine önderlik eder. Bu alandaki tüm gönüllüleri bir araya getirerek platformlar oluşturur, bu platformları yönetir ve elbette her geçen gün bunları geliştirir.

adim adim kosu

adım adım koşu nedir

Koşu Neden Yapılır?

Adım Adım hiçbir tüzel kişiliği olmayan, sadece gönüllüler tarafından kurulmuş aynı kansersiz yaşam derneği gibi ve onlardan oluşan bir yapıdır. Gönüllülerin verdikleri her türlü hizmet karşılığında en ufak bir maddi beklentileri yoktur. Zaten güven duygusu oluşturabilmek için kurulan sistemde yapılan bağışlar Adım Adım’ın ve gönüllülerinin üzerinden geçmeyecek şekilde düzenlenmiştir. Her şey son derece şeffaf ve kolay anlaşılabilirdir. En ufak bir karışıklığa ve gizliliğe yer verilmemiştir.

Adım adım bünyesinde gönüllü koşuculara yer vermektedir. Tüm bu koşuculara tek tek yardımseverliğin ne olduğu, nasıl yapıldığı anlatılmaktadır. Ve motivasyonlarnıı sağlayarak onları etkinliklere hazırlamaktadır. Ayrıca bazı canlı bahis siteleri de bu koşuculara maddi destek sunarak spora yaptıkları katkıyı göstermektedirler.

Yapının bunca uzun zamandır ayakta durabiliyor olmasının nedeni sahip olduğu ve koruduğu değerlerdir. Adım Adım öncelikle güveni temsil eder. Her türlü suistimale açık olan bu tür yapılarda güven en önemli şarttır. Ve dayanışma olmadan bu tür yapılar ilerleyemez. Birliktelik ve paylaşım içinde işleyen bir yapıdır. Yarattığı aidiyet duygusu çok kuvvetlidir. Yapmış oldukları etkinliklerde çeşitlilik söz konusudur. Bu nedenle insanlar burada her daim eğlenceli, neşeli ve enerji doludur. Adım Adım’ın başarısı azimli, istekli, cesur ve kararlı insanlardan oluşuyor olmasıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir